
Fynn Vase
$80.00 Original price was: $80.00.$48.00Current price is: $48.00.

Antique Black 16" Briana Lantern
$140.00 Original price was: $140.00.$88.00Current price is: $88.00.
Fynn Vase
"*" indicates required fields
SKU:
A2000516
Category: Outlet Home Decor
Description
For those with an artful eye and a love of casual elegance, this metal vase is a beauty to behold. A cylindrical silhouette makes this striking home accent all the more alluring.
Additional information
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.13 × 9.25 × 19.75 in |
| Color | Antique Brown, Brown/Beige |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Series Features | Vase. Antique brown finished metal. Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Taylow Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 15.5 × 16.5 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Series Features | Gray finished glass table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cartley Accent Table
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.63 × 25.63 × 6 in |
| Color | White, White/Light Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Resin, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Construction of solid wood in light brown and white resin inlay. Champagne gold finished metal. Geometric patterned top. |
| Brand | Ashley Furniture |
Oslember Accent Table
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 20 × 29.75 in |
| Color | Brown/Beige, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Other |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Accent Table. Constructed of veneer, solid and engineered woods in white finish. Antique bronze finished metal drawer pull. 1 drawer and 2 removable woven baskets. |
| Brand | Ashley Furniture |
Roybeck Table (Set of 3)
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.75 × 40.75 × 10 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown/Bronze |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Series Features | Natural contemporary styling. Constructed with Acacia solids, veneers and engineered board. Features a natural Acacia colored finish combined with a contrasting dark bronze-tone wood frame. Table tops and shelves are highlighted with a butterfly matched inlay pattern. Accent cabinet has a contemporary attitude with its asymmetrical design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Makana Table Lamp
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.88 × 12.75 × 14.25 in |
| Color | Metallic, Natural, White, White/Brass |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Series Features | White finished glass and brass finished metal table lamp. Modified drum hardback shade. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Drovelett Accent Table
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.13 × 25.25 × 6.88 in |
| Color | Black/Gray, White, White/Light Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Resin, Wood Products and Other |
| Shape | Round |
| Series Features | Accent table. Construction of solid wood and white resin inlay. Black finished metal hairpin legs. Geometric patterned top. |
| Brand | Ashley Furniture |
Kerrus Table Lamp
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.63 × 18.5 × 17.63 in |
| Color | Brown, Natural |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Rattan |
| Shade | Medium |
| Series Features | Natural rattan and metal table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |









