
Austbeck Desk Lamp
$170.00 Original price was: $170.00.$98.00Current price is: $98.00.

Moorbank Table Lamp
$120.00 Original price was: $120.00.$78.00Current price is: $78.00.
Lanry Table Lamp
"*" indicates required fields
SKU:
L204384
Category: Outlet Home Decor
Description
This table lamp has a retro modern look that imparts a timeless elegance to any home or office. Its uniquely designed metal base is softened by a white fabric drum shade. A built-in USB port keeps your electronics charged. The aesthetic will brighten your living space wherever the lamp is placed.
Additional information
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.88 × 8.75 × 16 in |
| Color | White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Light |
| Series Features | White finished metal table lamp. Modified drum hardback shade. (1) USB charging port. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 40 watts max or 8 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Watson End Table
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 27.38 × 6.25 in |
| Color | Brown/Beige, Dark Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Series Features | Made from ash veneers and hardwood solids. Clean design finished in dark brown stained finish. Overscaled cocktail table. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bennish Table Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.13 × 38.25 × 14.75 in |
| Color | Antique Silver Finish, Black/Gray, Metallic |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Medium |
| Series Features | Antique silver finished metal table lamp. Rectangle hardback shade. On/off in-line switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cartley Accent Table
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.63 × 25.63 × 6 in |
| Color | White, White/Light Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Resin, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Construction of solid wood in light brown and white resin inlay. Champagne gold finished metal. Geometric patterned top. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dorahton Table Lamp
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.25 × 16.25 × 18 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Teal |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Series Features | Teal and gray finished art glass table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Roybeck Table (Set of 3)
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.75 × 40.75 × 10 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown/Bronze |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Series Features | Natural contemporary styling. Constructed with Acacia solids, veneers and engineered board. Features a natural Acacia colored finish combined with a contrasting dark bronze-tone wood frame. Table tops and shelves are highlighted with a butterfly matched inlay pattern. Accent cabinet has a contemporary attitude with its asymmetrical design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Samder Table Lamp
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 15.5 × 13.25 in |
| Color | Clear/Brass Finish, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass, Metal |
| Shade | Light |
| Series Features | Clear glass and antique brass finished metal table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Kerrus Table Lamp
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.63 × 18.5 × 17.63 in |
| Color | Brown, Natural |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Rattan |
| Shade | Medium |
| Series Features | Natural rattan and metal table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Amadell Floor Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.88 × 19 × 12.25 in |
| Color | Black/Gold Finish, Black/Gray, Metallic |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Series Features | Black and gold finished metal floor lamp. Metal drum shade. Pull chain switch. (2) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |










