Today’s Hours Getting Hours

Jalisa Wall Art
$360.00 Original price was: $360.00.$218.00Current price is: $218.00.

Jendayi Wall Art
$200.00 Original price was: $200.00.$118.00Current price is: $118.00.
Mahala Table Lamp
"*" indicates required fields
SKU:
L208124
Category: Outlet Home Decor
Description
There’s something so elegant about this table lamp’s rounded shape. Goldtone braided metal punctuates the less-is-more base for that touch of high drama lighting you crave.
Additional information
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 15.38 × 19.5 in |
| Color | Antique Gold Finish, Brown/Beige, Metallic |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Traditional |
| Shape | Round |
| Series Features | Antique gold finished metal table lamp. Rectangle hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Bennish Table Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.13 × 38.25 × 14.75 in |
| Color | Antique Silver Finish, Black/Gray, Metallic |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Medium |
| Series Features | Antique silver finished metal table lamp. Rectangle hardback shade. On/off in-line switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Acyn Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.25 × 15.25 × 12 in |
| Color | White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic |
| Series Features | White glazed ceramic table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Lemmitt Table Lamp
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.38 × 15.38 × 14.5 in |
| Color | Amber, Brown/Beige |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Series Features | Amber finished art glass table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Airdon Table (Set of 3)
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.5 × 40.5 × 9.13 in |
| Color | Bronze Finish, Metallic |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Table frame made with tubular metal and finished in an aged bronze color. Table top made with wire brushed ash veneer finished in a graphite color finish. Modern cantilever design on versatile moderate scaled rectangular tables. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dallson Floor Lamp
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.5 × 60.25 × 29 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Gray/Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Antique brown finished solid wood with heavy saw marks floor lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Drovelett Accent Table
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.13 × 25.25 × 6.88 in |
| Color | Black/Gray, White, White/Light Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Resin, Wood Products and Other |
| Shape | Round |
| Series Features | Accent table. Construction of solid wood and white resin inlay. Black finished metal hairpin legs. Geometric patterned top. |
| Brand | Ashley Furniture |
Kerrus Table Lamp
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.63 × 18.5 × 17.63 in |
| Color | Brown, Natural |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Rattan |
| Shade | Medium |
| Series Features | Natural rattan and metal table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Zalemont Accent Table
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.88 × 18.13 × 26 in |
| Color | Brown/Beige, Distressed Brown |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Square |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in distressed brown finish. Saw mark planks in an open twist design. |
| Brand | Ashley Furniture |









