
Reighlea Wall Art
$320.00 Original price was: $320.00.$198.00Current price is: $198.00.

Dashburn Sculpture
$160.00 Original price was: $160.00.$120.00Current price is: $120.00.
Meltland Vase
"*" indicates required fields
SKU:
A2000558
Category: Outlet Home Decor
Description
Bring a hint of natural beauty to your decor with this vase. Mesmerizing with its multi-hued finish, its reclaimed wood construction has a well-loved look that graces your space with a weathered and warm appeal.
Additional information
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.13 × 18.13 × 15.13 in |
| Color | Natural, Natural/Black |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Series Features | Vase. Multi finished reclaimed wood and black finished metal. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Watson End Table
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 27.38 × 6.25 in |
| Color | Brown/Beige, Dark Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Series Features | Made from ash veneers and hardwood solids. Clean design finished in dark brown stained finish. Overscaled cocktail table. |
| Brand | Ashley Furniture |
Taylow Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 15.5 × 16.5 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Series Features | Gray finished glass table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Acyn Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.25 × 15.25 × 12 in |
| Color | White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic |
| Series Features | White glazed ceramic table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cartley Accent Table
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.63 × 25.63 × 6 in |
| Color | White, White/Light Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Resin, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Construction of solid wood in light brown and white resin inlay. Champagne gold finished metal. Geometric patterned top. |
| Brand | Ashley Furniture |
Ladstow Table Lamp
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 15.25 in |
| Color | Black, Black/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic |
| Series Features | Textured black glazed ceramic table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Ryandale Accent Table
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24.5 × 7.5 in |
| Color | Antique Black, Black/Gray, Metallic, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Square |
| Series Features | Accent table. Constructed of sand casted aluminum in antique black finish, white marble and clear glass. 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dallson Floor Lamp
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.5 × 60.25 × 29 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Gray/Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Antique brown finished solid wood with heavy saw marks floor lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Makana Table Lamp
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.88 × 12.75 × 14.25 in |
| Color | Metallic, Natural, White, White/Brass |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Series Features | White finished glass and brass finished metal table lamp. Modified drum hardback shade. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |










