
Brone Wall Clock
$299.99

Adah Wall Decor
$170.00 Original price was: $170.00.$98.00Current price is: $98.00.
Taylen Wall Decor
"*" indicates required fields
SKU:
A8010180
Category: Outlet Home Decor
Description
Dream weaver. What else would you call this wonderfully textural tapestry in soothing neutral tones? Channeling the spirit of boho-chic design, this wall hanging will add interest to your wall-scape, inside or out.
Additional information
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.63 × 32.63 × 5 in |
| Color | Black/Gray, Black/Natural, Natural |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light, Medium |
| Series Features | Shades of Black, Gray and Natural Polyester Woven Wall Hanging. Indoor/Outdoor Safe. Global Design. Braided Cord for Hanging. |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Oslember Accent Table
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 20 × 29.75 in |
| Color | Brown/Beige, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Other |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Accent Table. Constructed of veneer, solid and engineered woods in white finish. Antique bronze finished metal drawer pull. 1 drawer and 2 removable woven baskets. |
| Brand | Ashley Furniture |
Ryandale Accent Table
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24.5 × 7.5 in |
| Color | Antique Black, Black/Gray, Metallic, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Square |
| Series Features | Accent table. Constructed of sand casted aluminum in antique black finish, white marble and clear glass. 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
Jandoree Table (Set of 3)
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.25 × 51.75 × 10.38 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Brown/Black |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shape | Rectangle, Square |
| Series Features | Urban casual design. Tops and lower shelves feature a laminated paper printed with replicated vintage barn wood over engineered wood substrate. Metal frames with rivet head details and a powder coat finish in an aged black iron coloration. Cocktail table has casters for mobility. |
| Brand | Ashley Furniture |
Roybeck Table (Set of 3)
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.75 × 40.75 × 10 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown/Bronze |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Series Features | Natural contemporary styling. Constructed with Acacia solids, veneers and engineered board. Features a natural Acacia colored finish combined with a contrasting dark bronze-tone wood frame. Table tops and shelves are highlighted with a butterfly matched inlay pattern. Accent cabinet has a contemporary attitude with its asymmetrical design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Emelda Table Lamp
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.75 × 17 × 18.75 in |
| Color | Cream, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Ceramic |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Antique cream glazed ceramic table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Drovelett Accent Table
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.13 × 25.25 × 6.88 in |
| Color | Black/Gray, White, White/Light Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Resin, Wood Products and Other |
| Shape | Round |
| Series Features | Accent table. Construction of solid wood and white resin inlay. Black finished metal hairpin legs. Geometric patterned top. |
| Brand | Ashley Furniture |
Samder Table Lamp
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 15.5 × 13.25 in |
| Color | Clear/Brass Finish, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass, Metal |
| Shade | Light |
| Series Features | Clear glass and antique brass finished metal table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |










