CT6008-CN – Atlas Cocktail Table
"*" indicates required fields
SKU:
CT6008-CN
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Century Furniture, Cocktail & Coffee Tables
Description
The Atlas cocktail table features a frame and shelf finished in a soft white finish with natural raffia top insert under a 1/4″ wide tempered beveled glass.
Product Details
| Notes | Wire brushed Gmelina solids and veneer with natural Saguran top and an open shelf below finished in an off-white color. Includes 1/4″ lay on tempered glass top |
|---|---|
| Volume | 32 cft |
| Weight | 163 lb |
Additional information
| Weight | 163 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Atlas |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.