Waterfall Brown Rectangular Coffee Table
Call for Price
Destinations Collection - 48'' TV Stand Pure White
Call for Price
I3A-603S-L – Large Nest Cocktail Table With Stone Top
"*" indicates required fields
SKU:
I3A-603S-L
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Century Furniture, Cocktail & Coffee Tables, Gray
Description
The beauty of these nesting tables prove opposites attract. Snow White stone insets into a warm, brushed brass base. Pair with the small Nest table for larger rooms, nesting one stone choice into another, or pair two of the same. The choice is yours.
Product Details
| Material | Stone, Metal |
|---|---|
| Notes | Stone: White honedMatte Brass finish metal base**Please note that marble is a natural stone and as such there will be unique variations in color. Each piece has its own distinctive beauty** |
| Volume | 24 cft |
| Weight | 193 lb |
| Cartons | 2 |
Additional information
| Weight | 193 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 48 × 16 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.