Today’s Hours Getting Hours
Garford Solid Wood Round Coffee Table
Call for Price
Nalani Solid Wood Rectangle Console Table
Call for Price
Nalani Solid Wood Rectangle Coffee Table
"*" indicates required fields
SKU:
51005408
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Classic Home, Cocktail & Coffee Tables
Description
Celebrating workmanship with minimalist designs, our Nalani dining collection features linear edges along waterfall silhouettes crafted from reclaimed pine. Sculptural yet simplistic appeal makes Nalani the perfect gathering spot no matter the occasion.
Product Details
| Overall Dimensions | 52”W x 30”D x 18”H |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine |
| Weight | 134.2 lbs |
| Table Top Thickness | 2″ |
| Table Clearance From Floor | 4″ |
| Distance Between Legs Side Side | 48.5″ |
| Clearance Under Shelf | 4″ |
Additional information
| Weight | 134.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 52 × 18 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Nalani |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Nalani Solid Wood Bookshelf
Nalani Solid Wood Rectangle Console Table
Nalani Solid Wood Rectangle Dining Table
Related products
Walnut Grove Rectangular Cocktail Table
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.