70A-723 – Mesa Cortez Console Table
"*" indicates required fields
Description
The Cortez Console Table features a blackened, hand hammered iron base with clipped concave corners and flared feet support a deep tray top that mirrors the same clipped corners. The tray top is cast from desert tan scagliola.
Product Details
| Material | Scagliola, Metal |
|---|---|
| Notes | Blackened hand hammered base with Desert Tan Scagliola top |
| Volume | 35 cft |
| Weight | 175 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 175 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.75 × 78.75 × 32.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Bronze |
| Style | Industrial |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cypress Teak Root Console Table
| Dimensions | 20 × 70 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Odette Console Table
| Dimensions | 15.75 × 41.5 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.