CT2119-NT – Knot Console Table – Natural
"*" indicates required fields
Description
Derived from our beautiful Knot Dining table, it takes one artisan over a week to bend and intertwine dozens of rattan poles on our Knot Console table. Re-enforced by hidden metal rods, this beautiful, organic knot topped with a bevel edge glass top is a statement table. Also available as a side table, cocktail table and dining table.
Product Details
| Notes | Rattan with 1/2″ clear tempered glass top |
|---|---|
| Volume | 28 cft |
| Weight | 144 lb |
| Cartons | 2 |
Additional information
| Weight | 144 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 50 × 32.75 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Arleth Solid Wood Rectangle Console Table
| Dimensions | 27 × 94 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern, Rustic |
Odette Console Table
| Dimensions | 15.75 × 41.5 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.