Griffith Park Obsidian Square Cocktail Table
Call for Price
Ellery Leather Roll Arm L-Shaped Sectional
Call for Price
CT6032-CN – Dania Console Table
"*" indicates required fields
Description
Featuring a waterfall design, the Dania console is wrapped in raffia and then painted in an off-white finish. We think this is a beautiful form for a foyer, but it really works just about anywhere.
Product Details
| Material | Raffia |
|---|---|
| Notes | Wrapped in raffia painted in an off-white finish |
| Volume | 37 cft |
| Weight | 125 lb |
Additional information
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 65 × 34 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Arleth Solid Wood Rectangle Console Table
| Dimensions | 27 × 94 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern, Rustic |
Cypress Teak Root Console Table
| Dimensions | 20 × 70 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Odette Console Table
| Dimensions | 15.75 × 41.5 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.