Durant Solid Wood Rectangle Console Table – Distressed Gray-weathered Chalk
"*" indicates required fields
SKU:
51030949
Category: Console Tables
Tags: Antique White/Distressed Brown, Classic Home, Console Sofas, Cream
Description
The Durant Occasional Set features sustainable reclaimed pine with FSC certification, combining a modern concrete-inspired surface with industrial detailing. Its clean lines and durable construction make it a versatile choice for stylish and functional living spaces.
Product Details
| Overall Dimensions | 72”W x 20”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Concrete Laminate, Reclaimed Pine |
| Colors | Antique White/Distressed Brown |
| Weight | 116.84 lbs |
Additional information
| Weight | 116.84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 72 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Antique White/Distressed Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Durant |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Durant Solid Wood 4dr Sideboard
Durant Solid Wood Rectangle Coffee Table – Distressed Gray-weathered Chalk
Durant Solid Wood Rectangle Console Table
Durant Solid Wood Rectangle Dining Table
Durant Solid Wood Rectangle Dining Table – Carbon Black-weathered Cement
Durant Solid Wood Rectangle End Table – Distressed Gray-weathered Chalk
Related products
Odette Console Table
| Dimensions | 15.75 × 41.5 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.