Dublin Leather Upholstered Bed
Call for Price

Amelia TABLES 52605/25+90502/21
Call for Price
C79-621 – Edward Side Table
"*" indicates required fields
Description
A handsome chest-on-stand, Edward’s refined details include an inset beveled recessing the drawer fronts, and tightly fluted custom brass knobs with matching feet. As end tables or bedside stands there is a generous surface and shelf, and handy drawers.
Product Details
| Material | Walnut Veneers, Maple Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | COMBO FINISH: Available as Case/Base combination ONLY.Finished four sidesTwo soft-close drawers with Antique brass finish hardware above an open shelf |
| Volume | 19 cft |
| Weight | 117 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 117 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 33 × 28.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.