Park Slope Sideboard Cherry
Call for Price
Modern U Choose Chair - Special Order
Call for Price
Carpenter Brown Sofa Table
"*" indicates required fields
Description
Showcase your family photos or display your cherished collectibles with the Carpenter sofa table. Versatile enough to stand on its own in an entryway or as a companion to a sofa or sectional, this table features a planked wood top and an open lower shelf to offer ample display area. Hand-worked metal frames and exposed bolt heads provide an industrial vibe, while distressed acacia planks give a reclaimed, rustic look. This table’s dark brown rustic style is sure to elevate your living space.
Product Details
| Collection | Carpenter |
|---|---|
| Style | Rustic Farmhouse |
| Type | Sofa Tables |
| Carton Volume | 5.849 |
| Carton Weight | 69.000 lb |
| Product Weight | 69 lb |
Additional information
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 49 × 28 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Carpenter |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Carpenter Brown Lamp Table
Carpenter Brown Rectangular Lift-Top Coffee Table with Casters
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 50 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Carpenter |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.