Today’s Hours Getting Hours
Dawn Power Lift Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Power Lift, Reclining Furniture |
| Style | Casual, Transitional |
Gerard Power Lift Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Weight | 169 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 38 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Traditional |
Jenkins Power Lift Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power Lift, Power Recline |
| Style | Modern |
Oscar Power Lift Recliner With Power Headrest & Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline, Reclining Furniture |
| Style | Traditional, Transitional |
Shaw Power Lift Recliner
| Weight | 153 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 35 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power Lift, Power Recline |
| Style | Transitional |
Stewart Power Lift Recliner With Power Headrest & Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Reclining Furniture |
| Style | Casual, Transitional |





