Today’s Hours Getting Hours
Carter Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 311 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 77 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Customizable, Power Headrest, Power Lumbar, Storage, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Carter Power Reclining Loveseat with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 261 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 64 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Carter Power Reclining Sofa with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 347 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Customizable, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Storage, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Catalina Power Reclining Loveseat with Console
| Weight | 228 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 72 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Fabric, Power Recline, USB |
| Style | Contemporary |
Catalina Reclining Loveseat with Console
| Weight | 212 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 72 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Leather, Recline |
| Style | Contemporary |
Catalina Reclining Loveseat with Console
| Weight | 212 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 72 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Fabric, Power Recline |
| Style | Contemporary |
Clive Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 315 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 77 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Cupholders, Customizable, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Storage |
| Style | Transitional |
Clive Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 325 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 78 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Club Level Dixon Power Motion Sofa
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Contemporary, Transitional |
Club Level Levitate Power Motion Loveseat with Console
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Contemporary, Transitional |
Crew Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 292 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 79 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Davis Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Weight | 278 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 76 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Davis Power Reclining Sectional
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Fabric, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Davis Reclining Loveseat with Console
| Weight | 276 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 76 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Fabric, Recline |
| Style | Transitional |
Devon Power Reclining Loveseat with Console
| Weight | 250 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 72 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |














