Today’s Hours Getting Hours
Catalina Recliner
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 33 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
| Style | Contemporary |
Catalina Recliner
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 33 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Features | Customizable, Leather, Recline |
| Style | Contemporary |
Catalina Reclining Loveseat
| Weight | 159 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 60 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
| Style | Contemporary |
Catalina Reclining Loveseat
| Weight | 159 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 60 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Recline |
| Style | Contemporary |
Catalina Reclining Loveseat with Console
| Weight | 212 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 72 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Leather, Recline |
| Style | Contemporary |
Catalina Rocking Recliner
| Weight | 97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 33 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Leather, Recline, Rocker |
| Style | Contemporary |
Charlotte Fabric Power Lift Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Dimensions | 42 × 33 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Chester Power Motion Sofa
| Dimensions | 42.5 × 92 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Leather, Power, Recline |
| Style | Transitional |
Chester Power Wall Recliner
| Dimensions | 42.5 × 38.5 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | White |
| Features | Customizable, Leather, Recline |
| Style | Transitional |
Chip Fabric Swivel Gliding Recliner
| Dimensions | 35 × 31 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Swivel |
| Style | Transitional |
Chip Recliner
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 31 × 39 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
| Style | Traditional |
Corey Swivel Recliner
| Dimensions | 38 × 41 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Recline, Swivel |
| Style | Transitional |
Dana High-Leg Recliner
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 36 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Recline |
| Style | Transitional |













