Today’s Hours Getting Hours
Jalisa Wall Art
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 43.25 × 43.38 in |
| Color | Brown/Beige, Metallic, Taupe, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Other |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Flower design in shades of taupe and white. Framed gallery wrapped canvas. Hand painted/gold leaf embellishment. D-ring bracket for hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Beauland Accent Bench
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33.13 × 45 × 16.25 in |
| Color | Brown/Beige, Ivory |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Other, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Settee. Upholstered in Ivory Textured Fabric. Tufted Back and Tight Seat Cushion with Webbing Construction. Bronze Finished Nailhead Trim. Wood Legs in Dark Finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Tayah Wall Art
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51.13 × 75.5 × 2.25 in |
| Color | Black/Gray, Metallic, Multi, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Other, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of black, white, gray and gold. Framed gallery wrapped canvas. Hand painted. D-ring bracket for hanging. Vertical and horizontal hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Phiala Wall Art
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.75 × 52.25 × 4.25 in |
| Color | Brown, Brown/Beige |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Flower design in sepia tones. Framed gallery wrapped canvas. D-ring bracket for hanging. Horizontal hanging only. |
| Brand | Ashley Furniture |
Annora Wall Art
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 73.75 × 50 in |
| Color | Brown/Beige, Multi, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Other |
| Shade | Light, Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of gray, brown, white, blue and black. Gallery wrapped canvas. Giclee reproduction. Hand textured. Wired for hanging. Horizontal hanging only. |
| Brand | Ashley Furniture |
Arrowrock Accent Bench
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 33.25 × 18 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, White/Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Other, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Settee. Upholstered in a Cream Fabric with Gray Pin Stripe. Pillow Seat Back and Pillow Top Seat Cushion with Foam Core and Webbing Construction. Rubber Wood Legs with Dark Finish. |
| Brand | Ashley Furniture |





