Lloyd Fabric Chair
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 35 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Lloyd |
| Features | Fabric |
Lloyd Fabric Loveseat
| Weight | 107 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 61 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Lloyd |
| Features | Customizable, Fabric |
Lloyd Fabric Ottoman
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Lloyd |
| Features | Fabric |
Lloyd Fabric Sofa
| Weight | 141 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Lloyd |
| Features | Customizable, Fabric |
Loch Table Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Loch |
| Features | Fabric |
Loire Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Loire |
| Features | Fabric |
Lois Buffet Lamp
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Green |
| Style | Transitional |
| Collection | Lois |
| Features | Fabric |
Loop Table Lamp
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Loop |
| Features | Fabric |
Lorene Table Lamp
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | No Color |
| Features | Fabric |
Lottie Fabric Chair
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 35 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Traditional |
| Collection | Lottie |
| Features | Fabric |
Lottie Fabric Chair
| Weight | 101 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 35 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Lottie |
| Features | Fabric |
Lottie Fabric Loveseat
| Weight | 139 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 62 × 35 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Traditional |
| Collection | Lottie |
| Features | Fabric |
Lottie Fabric Loveseat
| Weight | 152 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 62 × 35 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Lottie |
| Features | Fabric |
Lottie Fabric Ottoman
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Traditional |
| Collection | Lottie |
| Features | Fabric |
Lottie Fabric Ottoman
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Lottie |
| Features | Fabric |









