RM Bosa Black/Natural 18×18 Downtown Escape
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Color | Black, Cream |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |
Lorens 20 X 20 inch Cream/Taupe/White/Ivory/Medium Gray/Silver Gray Pillow Kit, Square
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Ivory, Multi Color, White |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Adah Wall Decor
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.63 × 32.75 × 5.13 in |
| Color | Brown/Beige, Brown/Natural |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light, Medium |
| Series Features | Shades of Brown and Natural Polyester Woven Wall Hanging. Indoor/Outdoor Safe. Global Design. Braided Cord for Hanging. |
| Brand | Ashley Furniture |
RM Cadiz Ivory/Black 14×26
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Color | Black, Cream |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |
Barnsana Power Reclining Sofa
| Brand | Ashley Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Recline, Recline, Upholstered, USB |
| Style | Casual |
Barnsana Power Reclining Loveseat with Console
| Brand | Ashley Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Console, Fabric, Power Recline, Recline, Upholstered, USB |
| Style | Casual |
Geisha Silk Medium Square Pillow 5″x20″x20″ GE009-2020P
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Multi Color, Orange, Tan |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |
Solage Multi 16×36 Pillow (Set of 2)
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Color | Grey, Multi Color |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |
Leonelle 5’3″ x 7’3″ Rug
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.75 × 63.75 × 4.75 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Brown/Beige, Cream/Blue/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven abstract design in cream and shades of blue and gray. Polyester. 9mm pile. Backed with jute. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
Kilkenny 5’3″ x 7’3″ Rug
| Weight | 14.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 64 × 5.5 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Green, Multi |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven high-low, botanical design in cream, gold, sage and shades of gray. 9mm pile. Heat set polypropylene/polyester shrink yarn blend, backed with jute. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
Donier Wall Art
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.75 × 49 × 2.38 in |
| Color | Blue, Blue/Gold Finish, Metallic |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of blue, black and gold. Gallery wrapped canvas. Gold leaf embellishment/hand painted/textured. D-ring bracket for hanging. Horizontal hanging only. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dramatic Sofa
| Weight | 158 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 89 × 36 in |
| Color | Black/Gray, Granite |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
Jalisa Wall Art
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 43.25 × 43.38 in |
| Color | Brown/Beige, Metallic, Taupe, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Other |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Flower design in shades of taupe and white. Framed gallery wrapped canvas. Hand painted/gold leaf embellishment. D-ring bracket for hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Lorreze Power Lift Recliner
| Weight | 148 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.63 × 37 × 33.75 in |
| Color | Black/Gray, Steel |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Leonelle 7’10” x 10′ Rug
| Weight | 30.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 94.75 × 5.5 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Brown/Beige, White, White/Blue/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven, abstract design in shades of white, blue and gray. 9mm pile. Polyester, backed with jute. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |








