Today’s Hours Getting Hours
Veda Chair
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 35 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Pillows |
| Style | Traditional |
Veda Loveseat
| Weight | 114 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 60 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
| Style | Traditional |
Veda Loveseat
| Weight | 114 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 60 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Veda Ottoman
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Veda Sofa
| Weight | 146 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 86 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
| Style | Traditional |
Veda Sofa
| Weight | 146 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 86 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Venture Chair
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Venture Loveseat
| Weight | 97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 58 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Venture Sofa
| Weight | 121 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 82 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |









