Winston Sofa
| Dimensions | 38 × 79 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Yarkland Chair
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Brown, Green |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Yonts Chair
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Yonts Ottoman
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Yonts Sofa with Nails
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Red |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
| Style | Contemporary, Modern |
Kimonte Dining Chair
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.63 × 38.63 × 18.13 in |
| Color | Brown/Beige, Dark Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Made with select veneers and hardwood solids in a dark brown finish. Choice of ivory (-01) or brown faux leather (-02) seat cover. Beige fabric (-05), gray fabric (-06). Smaller apartment scaled tables in regular and counter heights. |
| Brand | Ashley Furniture |
Gemini – Heather Manual Swivel Glider Recliner
| Dimensions | 35 × 31.5 × 42.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Beige |
| Features | Fabric, Manual Recline, Swivel |
| Style | Transitional |
Stracelen Loveseat
| Weight | 122 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 71 × 40 in |
| Color | Brown/Beige, Sable |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Ernestine Power Lift Recliner
| Weight | 139 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.75 × 38.25 × 26 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Creswell Oversized Swivel Accent Chair
| Weight | 139 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 58 × 39 in |
| Color | Black/Gray, Stone |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
Yandel Power Lift Recliner
| Weight | 139 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.88 × 34.5 × 25.5 in |
| Color | Brown/Beige, Saddle |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Parellen Dining Chair
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.63 × 40.63 × 13 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Casual lifestyle design. Dining tops are made with a durable Melamine surface with a replicated barn wood gray wood grain. Table legs feature a simple tapered leg design for timeless appeal. D291-01 soft seat “X” back chair and D291-124 counter stool. Light beige colored polyester fabric with a textural weave. Table base and chair frames are finished in a gray color that pairs nicely with the table top surface. D291-26 storage table offers a multi-functional design with two convenient side drawers and a storage bin on each end for maximum use of space. D291-00 bench features hidden storage. Seats up to 6. |
| Brand | Ashley Furniture |










