Today’s Hours Getting Hours
Ackson Table Lamp (Set of 2)
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 15 × 21.5 in |
| Color | Black/Brass Finish, Black/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic, Metal |
| Series Features | Black glazed ceramic and brushed gold finish metal table lamp. Modified drum hardback shade. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Fridley Nesting Coffee Table (Set of 2)
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 38.5 × 19.13 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Gray/Brown/Black |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Urban contemporary styling. Made with engineered wood substrate, Oak veneer and metal frames. A stylish bunching round cocktail tables features a suspended main drum with faux cement melamine lift-top and a smaller storage trunk on casters. The T964-3 rectangular end table has an open storage shelf and built in USB charger port to conveniently keep your electronic devices handy while they charge. The smaller round end table is simple yet stylish with three legs so that it can tuck nicely against your sofa for keeping things close at hand. T964-8 nesting table dimension: 27″W x 27″D x 11″H. |
| Brand | Ashley Furniture |
Lanry Table Lamp
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.88 × 8.75 × 16 in |
| Color | White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Light |
| Series Features | White finished metal table lamp. Modified drum hardback shade. (1) USB charging port. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 40 watts max or 8 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Pallaton Sculpture
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.25 × 10.5 × 24 in |
| Color | Champagne/White, Metallic, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shade | Light |
| Shape | Other |
| Series Features | Sculpture. Champagne Finished Metal and White Marble. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Ancel Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.25 × 13.38 × 13.75 in |
| Color | Black/Brown, Black/Gray, Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Black finished metal and brown finished wood table lamp. Modified drum hardback shade. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Baronvale Desk Lamp
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.88 × 12.75 × 18 in |
| Color | Black, Black/Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Series Features | Black finished metal desk lamp. Metal shade. Adjustable arm and neck. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 40 watts max or 8 watts max CFL. Matching lamps – L206041, L206043 and L206044. |
| Brand | Ashley Furniture |
Antique Brass 16″ Briana Lantern
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.13 × 9.38 × 18.25 in |
| Color | Antique Brass Finish, Brown/Beige |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Lantern. Antique brass finished metal. Holds up to (4) 3″ pillar handles (candles not included). Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |






