Today’s Hours Getting Hours
Benchmade Motion Leather Panel Arm Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 37 × 44.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, Upholstered, USB |
| Style | Modern |
Broadway Power Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, Recline, Reclining Furniture, USB |
| Style | Modern, Transitional |
Catalina Power Reclining Sofa & Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Clive Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Easton Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 326 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 73 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Console, Customizable, Fabric, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Modern |
Ellis Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 151 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 41 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Modern |
Ellis Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Weight | 287 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 76 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Console, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Modern |
Ellis Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Weight | 241 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 63 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Modern |
Fenwick Power Reclining Loveseat
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Latitudes Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 160 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 39 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Modern |
Latitudes Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Weight | 326 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 76 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Console, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Modern |
Latitudes Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Weight | 264 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 63 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Modern |
Latitudes Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 337 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Modern |
Linden Power Reclining Loveseat with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 272 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 64 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Modern |
Luna Power Rocking Recliner & Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, Rocker |
| Style | Contemporary, Modern |














