Today’s Hours Getting Hours
Strait Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 277 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Theo Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Weight | 150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 35 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Theo Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Lumbar, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Thornton High Leg Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Town Power Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Traditional |
Wicklow Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Contemporary, Modern |
Wicklow Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Transitional |
Wicklow Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Adjustable Headrest, Fabric, Leather, Power Headrest, Power Motion, Power Recline, Recline, Recliner, Upholstered, USB |
| Style | Transitional |
Willis Power Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Transitional |
Zecliner Model 1 Lift Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline, Remote, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Zecliner Model 1 Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Remote, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Zecliner Model 2 Lift Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, LED Light, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline, Remote, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Zecliner Model 2 Power Lift Rec with Power Headrest/Lumbar/Heat/Mass
| Dimensions | 42 × 40 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Fabric, Heat, Massage, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline |
| Style | Transitional |
Zecliner Model 2 Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, LED Light, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Remote, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Zoey Power Gliding Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Glider, Leather, Power, Power Headrest, Recline, Reclining Furniture, USB |
| Style | Traditional, Transitional |









