Today’s Hours Getting Hours
Barnett Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 303 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 77 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Barnett Power Reclining Loveseat with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 257 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 65 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Barnett Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 321 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Barnett Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Dimensions | 42 × 87 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Recline, Reclining Furniture, Upholstered, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Beaumont Club Level Double Reclining Sofa with Power Headrests
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Casual |
Beaumont Loveseat w/Power & Console
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Benchmade Motion Leather Panel Arm Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 37 × 44.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, Upholstered, USB |
| Style | Modern |
Benchmade Motion Leather Slope Arm Recliner
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Beige, Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Benchmade Motion Reclining Fabric Loveseat
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Transitional |
Benchmade Motion Reclining Leather Panel Arm Sofa
| Weight | 298 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 86 × 41.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Benchmade Motion Reclining Leather Panel Arm Sofa
| Weight | 298 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 86 × 41.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Benchmade Motion Reclining Leather Sock Arm Sofa
| Weight | 298 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 86 × 41.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Benchmade Motion Reclining Leather Sock Arm Sofa
| Weight | 298 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 86 × 41.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Benson Motion Sofa W/Power Headrests
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power Headrest, Power Recline, Reclining, Upholstered |
| Style | Transitional |
Bolton Leather Power Recliner
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power Headrest, Power Recline, USB, Wall Hugger, Zero Gravity |
| Style | Casual |










