Catalina Leather Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 117 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Rocking |
Charlotte Fabric Power Lift Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Weight | 176 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 33 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Charlotte |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest |
Charlotte Fabric Power Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 33 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Charlotte |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest |
Classic Fabric Power Gliding Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Weight | 165 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Classic |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest |
Classic Nocturne Fabric Perfect Match Power Gliding Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Weight | 165 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Classic |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest |
Davis Fabric Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 128 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Davis Fabric Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 128 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Detail Color | null |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Davis Fabric Power Reclining Loveseat with Console & Power Headrests
| Weight | 278 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 76 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |
Davis Fabric Power Reclining Loveseat with Console & Power Headrests
| Weight | 278 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 76 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |
Davis Fabric Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Weight | 216 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 63 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Davis Fabric Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Weight | 216 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 63 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Davis Fabric Power Reclining Sectional with Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Davis Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 269 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Davis Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 269 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Davis Fabric Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Rocking |
