Today’s Hours Getting Hours
Miller Power Reclining Loveseat with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 65 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline |
| Style | Transitional |
Miller Power Reclining Sofa
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Reclining Furniture |
| Style | Transitional |
Oscar Leather P3 Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Reclining Furniture, USB, Wall Saver |
| Style | Transitional |
Oscar Power Lift Recliner With Power Headrest & Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline, Reclining Furniture |
| Style | Traditional, Transitional |
Oscar Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline |
| Style | Transitional |
Owen Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Recline, Reclining Furniture, Upholstered, USB |
| Style | Contemporary |
Parsons Power Reclining Sofa With Power Lumbar
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Power, Power Lumbar, Power Recline, Reclining, Upholstered |
| Style | Contemporary |
Penn Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 281 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 76 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Penn Power Reclining Loveseat with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 243 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 60 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Penn Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Penn Power Rocking Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Weight | 162 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 37 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Rocker, USB |
| Style | Transitional |
Power Rocking Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power Headrest, Power Lumbar, USB |
| Style | Transitional |
Sawyer Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Weight | 151 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 41 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Lumbar, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Sawyer Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 77 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Navy |
| Features | Console, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Sawyer Power Reclining Loveseat with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 249 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 64 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Navy |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |














