Today’s Hours Getting Hours
Mason Power Recliner
| Weight | 149 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 40 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Rocker, USB |
| Style | Transitional |
Mason Power Rocking Recliner
| Weight | 151 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 40 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Rocker, USB |
| Style | Transitional |
Mason Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 141 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 40 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recline, Rocker, USB |
| Style | Transitional |
Penn Power Rocking Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Weight | 162 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 37 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Rocker, USB |
| Style | Transitional |
Rio Manual swivel Glider Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recline, Recline, Rocker |
| Style | Casual, Transitional |
Rio Power Rocking Recliner
| Weight | 118 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 38 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Leather, Power Recline, Rocker, USB |
| Style | Transitional |
Rio Power Rocking Recliner
| Weight | 118 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 38 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Rocker, USB |
| Style | Transitional |
Rio Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 148 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 38 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, Rocker, USB |
| Style | Transitional |
Rio Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 148 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 38 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recline, Rocker, USB |
| Style | Transitional |
Woodlawn Power Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Fabric, Power Recline, Rocker, Wood |
| Style | Traditional |
Davis Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Fabric, Power, Power Recline, Recline, Reclining Furniture, Rocker, USB |
| Style | Transitional |








