Today’s Hours Getting Hours
Woodlawn Power Recliner
| Weight | 104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 30 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, USB |
| Style | Traditional |
Woodlawn Power Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Fabric, Power Recline, Rocker, Wood |
| Style | Traditional |
Yukon Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Reclining Furniture, Wall Saver |
| Style | Casual, Transitional |
Yukon Power Recliner
| Weight | 121 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 39 × 45 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Leather, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Yukon Power Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Zecliner Model 1 Lift Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline, Remote, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Zecliner Model 1 Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Remote, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Zecliner Model 2 Lift Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, LED Light, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline, Remote, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Zecliner Model 2 Power Lift Rec with Power Headrest/Lumbar/Heat/Mass
| Dimensions | 42 × 40 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Fabric, Heat, Massage, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline |
| Style | Transitional |
Zecliner Model 2 Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, LED Light, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Remote, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Zoey Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Weight | 309 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 75 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Zoey Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Weight | 245 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 63 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Zoey Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 322 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 85 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Zofa Dove Fabric Power Sleep Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Dimensions | 43 × 87 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Recline, Recline, USB |
| Style | Transitional |
Barnsana Power Recliner
| Brand | Ashley Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Recline, Recline, Upholstered, USB |
| Style | Casual |







