Today’s Hours Getting Hours
Beaufort Power Sofa
| Weight | 243 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 86 × 42 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Power, Power Motion, Power Recline, Recliner, Upholstered |
| Style | Contemporary |
Buster Power Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered, USB |
| Style | Contemporary |
Clive Power Lift Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Leather, Lumbar, Power, Power Recline, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered |
| Style | Contemporary |
Dakota Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Weight | 164 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 37 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Recliner, Upholstered, USB |
| Style | Transitional |
Iris Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 307 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 90 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered, USB, Zero Gravity |
| Style | Casual |
Oswald Power High Leg Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power, Power Recline, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered |
| Style | Contemporary |
Sawyer Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 303 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered, USB, Zero Gravity |
| Style | Casual |
Sawyer Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 303 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered, USB, Zero Gravity |
| Style | Casual |




