Today’s Hours Getting Hours
Belle Power Rocker Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric, Power, Power Recline, Recline, Rocker |
| Style | Casual, Transitional |
Broadway Power Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, Recline, Reclining Furniture, USB |
| Style | Modern, Transitional |
Broadway Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, Recline, Reclining Furniture, USB |
| Style | Transitional |
Cade Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Recline, Reclining Furniture, Upholstered, USB |
| Style | Contemporary |
Carter Cappuccino Fabric Power Rocking Recliner with Power Headrest, Lumbar, Heat & Massage
| Dimensions | 42 × 40 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Carter Fabric Power Reclining Sectional with Power Headrests & Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Cup Holders, Customizable, Leather, Power Recline, Recline, USB |
| Style | Transitional |
Catalina Manual Rocker Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Recline, Recliner, Rocker |
| Style | Casual, Transitional |
Catalina Recliner
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 33 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
| Style | Contemporary |
Catalina Recliner
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 33 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Features | Customizable, Leather, Recline |
| Style | Contemporary |
Catalina Reclining Loveseat
| Weight | 159 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 60 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
| Style | Contemporary |
Catalina Reclining Loveseat
| Weight | 159 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 60 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Recline |
| Style | Contemporary |
Catalina Reclining Loveseat with Console
| Weight | 212 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 72 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Leather, Recline |
| Style | Contemporary |
Catalina Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Fabric, Recline, Reclining Furniture |
| Style | Transitional |
Catalina Rocking Recliner
| Weight | 97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 33 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Leather, Recline, Rocker |
| Style | Contemporary |









