Today’s Hours Getting Hours
Dakota Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Dimensions | 42 × 37 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Recline, Reclining Furniture, USB |
| Style | Transitional |
Dana High-Leg Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige, Brown |
| Features | Fabric, Recline, Reclining Furniture, Wood |
| Style | Transitional |
Dana High-Leg Recliner
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 36 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Recline |
| Style | Transitional |
David Pecan Leather Power Gliding Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Dimensions | 43 × 43 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Glider, Leather, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Davis Power Rocker Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Blue, Green |
| Features | Customizable, Power, Power Headrest, Power Recline, Recline, Rocker |
| Style | Casual, Transitional |
Davis Recliner
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
| Style | Transitional |
Davis Recliner
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Leather, Recline |
| Style | Traditional |
Davis Reclining Loveseat
| Weight | 176 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 63 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
| Style | Transitional |
Davis Reclining Loveseat with Console
| Weight | 276 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 76 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Fabric, Recline |
| Style | Transitional |
Davis Reclining Sofa
| Weight | 229 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
| Style | Transitional |
Davis Rocking Recliner
| Weight | 110 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Recline, Rocker |
| Style | Transitional |
Devon Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Recline, Reclining Furniture, Rocker, USB |
| Style | Traditional, Transitional |
Devon Recliner
| Weight | 103 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
| Style | Transitional |












