Today’s Hours Getting Hours
Cartley Accent Table
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.63 × 25.63 × 6 in |
| Color | White, White/Light Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Resin, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Construction of solid wood in light brown and white resin inlay. Champagne gold finished metal. Geometric patterned top. |
| Brand | Ashley Furniture |
Drovelett Accent Table
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.13 × 25.25 × 6.88 in |
| Color | Black/Gray, White, White/Light Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Resin, Wood Products and Other |
| Shape | Round |
| Series Features | Accent table. Construction of solid wood and white resin inlay. Black finished metal hairpin legs. Geometric patterned top. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bernadate Floor Lamp
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.25 × 19.13 × 20.38 in |
| Color | White, Whitewash |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Resin |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Whitewash finished floor lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. Matching table lamp – L235344. |
| Brand | Ashley Furniture |



