Today’s Hours Getting Hours
Allure Swivel Chair
| Weight | 133 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.5 × 42 × 35 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Transitional |
Beckham Leather Swivel Chair
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Transitional |
Clyde Swivel Chair
| Weight | 94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 28 × 31 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Modern |
Corinna Leather Swivel Glider
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 31 × 35.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Customizable |
| Features | Customizable, Leather, Swivel |
| Style | Transitional |
Creswell Leather Swivel Chair
| Dimensions | 33 × 30.5 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Leather, Swivel, Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Creswell Swivel Chair
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 30.5 × 32 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Modern |
Dunn Leather Swivel Arm Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.5 × 37 × 43.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Swivel |
| Style | Modern |
Garner Leather Barrel Swivel Chair
| Weight | 93 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.5 × 34 × 31.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Swivel |
| Style | Modern |
George Swivel Chair
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 31 × 41 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Customizable |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Transitional |
George Swivel Chair
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 31 × 41 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Modern |
Kent Swivel Glider
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Transitional |












