Beck Swivel Chair
| Dimensions | 35 × 31 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Chair 94210BDSG
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 33 × 32 in |
| Brand | Studio C |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered |
| Style | Transitional |
Charlie Sectional
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Upholstered |
| Style | Transitional |
CM Essentials 752350
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
CM Leather Ottoman
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 48 × 21 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered |
| Style | Transitional |
CM Modern 723450BD
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
CM Modern Sofa
| Dimensions | 40 × 84 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Cream |
| Features | Fabric, Upholstered |
| Style | Transitional |
Craftmaster Essentials Chair – 028210
| Dimensions | 41 × 36 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Upholstered |
| Style | Transitional |
Essentials Chair and a Half
| Dimensions | 44 × 54 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered |
| Style | Transitional |
EZ6X00 Swivel Gliding Recliner
| Dimensions | 38 × 32 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Glider, Reclining, Swivel, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Gia Chair
| Dimensions | 18.5 × 20.5 × 32.75 in |
|---|---|
| Brand | Mavin |
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Linus – Hudson Grey Power Zero Gravity Sofa
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Fabric, Power Headrest, Power Recline, Upholstered, USB |
| Style | Transitional |
Martine Bed with Upholstered Headboard
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered, Wood |
Ottoman 701600
| Dimensions | 25 × 33 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered |
| Style | Transitional |
Parson Storage Ottoman
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Multicolor, Tan |
| Features | Fabric, Storage, Upholstered |
| Style | Transitional |








