Chatelet Splatback Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21.75 × 41.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Fabric |
Crossing Small Bench, Navy
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24 × 20 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Detail Color | Navy |
| Style | Transitional |
| Collection | Crossing |
| Features | Fabric |
Crossing Small Bench, White
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24 × 20 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Detail Color | White |
| Style | Glam |
| Collection | Crossing |
| Features | Fabric |
Curata Upholstered Bench
| Weight | 56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 60 × 21.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Fabric |
Curata Upholstered Chair
| Weight | 17.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 20 × 35.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Fabric |
Curls Small Bench
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 24 × 20 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Curls |
| Features | Fabric |
Expedition Small Bench
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 24 × 20 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Coastal |
| Collection | Expedition |
| Features | Fabric |
Farrah Bench
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 54 × 21 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Farrah |
| Features | Fabric |
Hoop Small Bench
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 24 × 19 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Style | Contemporary Glam |
| Collection | Hoop |
| Features | Fabric |
Hover Bench
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 53 × 19 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Collection | Hover |
| Features | Fabric |
Icaria Small Bench
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 24 × 20 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Coastal |
| Collection | Icaria |
| Features | Fabric |
Infinity Bench, Black
| Weight | 57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 60 × 19 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Detail Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Infinity |
| Features | Fabric |
Infinity Bench, Gold
| Weight | 53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 60 × 19 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Detail Color | Gold |
| Style | Contemporary |
| Collection | Infinity |
| Features | Fabric |
Interweave Dining Chair, 2 Per Box, Priced Each
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 19 × 36 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Coastal |
| Collection | Interweave |
| Features | Fabric |
Iron Drops Bench
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 48 × 21 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Iron |
| Features | Fabric |