Today’s Hours Getting Hours
466 Copius Swivel Chair
| Dimensions | 39 × 33 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Wesley Hall |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
484 Hoyt Chair
| Dimensions | 35 × 28 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Wesley Hall |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
503 Lynford Chair
| Dimensions | 39 × 31 × 42.5 in |
|---|---|
| Brand | Wesley Hall |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
529 Foss Chair
| Dimensions | 31 × 32 × 36.5 in |
|---|---|
| Brand | Wesley Hall |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
746 Marshall Chair
| Dimensions | 37 × 35.5 in |
|---|---|
| Brand | Wesley Hall |
| Color | Blue, White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Transitional |
Barringer Chair
| Dimensions | 41.5 × 36 × 38.5 in |
|---|---|
| Brand | Wesley Hall |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Upholstered |
| Style | Transitional |
Brock Chair
| Dimensions | 36 × 29.5 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Wesley Hall |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Cyrus Tilt Back Chair
| Dimensions | 41 × 33 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Wesley Hall |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Power, Upholstered |
| Style | Transitional |
Galvin Chair
| Brand | Wesley Hall |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Leather, Nailheads, Wheels |
| Style | Traditional |
Gentry Tilt Back Chair
| Brand | Wesley Hall |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Fabric, Manual Recline, Nailheads |
| Style | Transitional |
Hoyt Chair
| Dimensions | 35 × 28 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Wesley Hall |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |
Ingram Chair
| Dimensions | 36 × 30 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Wesley Hall |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
L593 Radcliffe Swivel Chair
| Dimensions | 32 × 28.5 × 31.5 in |
|---|---|
| Brand | Wesley Hall |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
P481 Affinity Chair
| Dimensions | 24 × 30.5 × 29 in |
|---|---|
| Brand | Wesley Hall |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Modern |
Pimlico Chair
| Dimensions | 33 × 28.5 × 45.5 in |
|---|---|
| Brand | Wesley Hall |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Take a Seat: Living Room Chairs That Enhance Your Space
Do you find that your living room is a space people avoid? Does it need a refresh or a more comfortable aspect? Living room chairs may be the solution. Buying the correct chairs for your living room can turn a barren space into a stylish mecca of activity.
The benefits include:
- Increased style: Accent chairs for the living room can help to breathe new life into a space.
- Versatility: These chairs are suitable for more than just living rooms. From entryways to guest rooms and home offices, they can add style and comfort to any room.
- Comfort: Living room armchairs are some of the most comfortable chairs for any room, combining elegance and comfort.
Living room chairs allow you to bring a new aspect or element of style to your living room. From beige to blue, solid to paisley, comfortable, stylish and everything in between, you can rely on INTERIORS HOME to have everything you need.
Why Choose INTERIORS HOME?
When you partner with us for your design needs, you get access to multiple things, including:
- Free design consultation
- Many designs and styles
- Free measurement to help you find appropriately sized chairs
- Local, accessible styles and products
Embrace Comfort and Style With Chairs for Your Living Room
Let your living room evolve with your style. A living room accent chair or armchair can bring in some welcome change. Shop our collection today and find the perfect fit for your space.












