Today’s Hours Getting Hours
Clyde Accent Chair
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 28 × 31 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Green |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Modern |
Clyde Chairs
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 28 × 29 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Customizable |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Modern |
Clyde Swivel Chair
| Weight | 94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 28 × 31 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Modern |
CM Leather Chair
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 35 in |
| Brand | Studio C |
| Color | White |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Modern, Transitional |
Collegedale Chair
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Collegedale Leather Chair
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Contemporary, Modern |
Creswell Leather Swivel Chair
| Dimensions | 33 × 30.5 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Leather, Swivel, Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Creswell Swivel Chair
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 30.5 × 32 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Modern |
Creswell Swivel Chair
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 30.5 × 32 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Customizable |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Modern |
Dunn Leather Swivel Arm Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.5 × 37 × 43.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Swivel |
| Style | Modern |
Ellis Leather Accent Chair
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 29 × 36 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Modern |
Fern Chair
| Weight | 86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 33 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Mid-Century, Modern |
Garner Leather Barrel Swivel Chair
| Weight | 93 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.5 × 34 × 31.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Swivel |
| Style | Modern |
George Swivel Chair
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 31 × 41 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Modern |











