Desoto Swivel Chair, Cream
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 39 × 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Detail Color | CREAM |
| Style | Contemporary |
| Collection | Desoto |
| Features | Swivel |
Desoto Swivel Chair, Hazlenut
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 39 × 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Detail Color | Hazlenut |
| Style | Contemporary |
| Collection | Desoto |
| Features | Swivel |
Junie Swivel Chair
| Weight | 79 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 35 × 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Style | Contemporary |
| Collection | Junie |
| Features | Swivel |
Mist Swivel Chair
| Weight | 59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 29 × 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Mist |
| Features | Swivel |
Narrows Swivel Chair
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 37 × 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Green |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Narrows |
| Features | Swivel |
Outlook Swivel Chair
| Weight | 67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 29 × 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Outlook |
| Features | Swivel |
Wander Swivel Chair
| Weight | 74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 28 × 33 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Wander |
| Features | Swivel |

