Essentials Arm Chair
| Dimensions | 37 × 35 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Blue, White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Transitional |
Essentials Chair and a Half
| Dimensions | 44 × 54 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered |
| Style | Transitional |
F924210SC Swivel Chair
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 43 × 38 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Traditional |
Glendora Accent Chair
| Brand | JL Studio |
|---|---|
| Color | Grey, White, Yellow |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Harlow Leather Swivel Chair
| Dimensions | 34 × 33 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Green |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Harvey Ellis Rocker, with Inlay
| Dimensions | 31.5 × 26 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Leather, Rocker, Upholstered, Wood |
| Style | Mission |
Izzie Chair
| Dimensions | 39 × 40 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Jackson Swivel Chair
| Dimensions | 36 × 32 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Transitional |
Kais Chair
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Kenzie Push Back Recliner
| Dimensions | 36 × 36 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner |
| Style | Transitional |
Kinley Chair
| Dimensions | 40 × 39 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |












