Today’s Hours Getting Hours
Angie Loveseat
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Arlie Loveseat
| Dimensions | 37 × 54 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Modern |
Bryant Loveseat
| Weight | 135 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 63 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Modern |
Catalina Power Loveseat
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige, Brown |
| Features | Customizable, Power Recline |
| Style | Modern |
Collegedale Loveseat
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Digby Loveseat
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Tan, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Easton Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 326 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 73 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Console, Customizable, Fabric, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Modern |
Ellis Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Weight | 287 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 76 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Console, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Modern |
Ellis Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Weight | 241 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 63 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Modern |
F9 Loveseat
| Dimensions | 38 × 66 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Casual, Modern |
Fenwick Power Reclining Loveseat
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Holly Loveseat
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Kerrie Power Reclining Loveseat
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Cupholders, Customizable, Fabric, Power Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Kerrie Reclining Loveseat
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Cupholders, Customizable, Fabric, Manual Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Latitudes Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Weight | 326 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 76 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Console, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Modern |
Bring Love to Your Home With Loveseats for Your Living Room
Bring love and life to your living room with the comfort and beauty of loveseats. There’s an option for every style, including:
- Sofa loveseats: This loveseat style combines the sofa design with loveseat elements.
- Reclining loveseats: These loveseats offer the added feature of reclining to provide maximum comfort.
- Leather loveseats: Leather loveseats add a measure of elegance and style to the comfort of a loveseat.
Why Choose Loveseats From INTERIORS HOME?
When you partner with us, many benefits come to the forefront. Here are some significant advantages of loveseats and choosing us as your supplier:
- Customer-focused local service: INTERIORS HOME focuses on your needs, offering personalized service and ensuring access to sofa loveseats that match your chosen aesthetic.
- Loveseats offer excellent comfort: Loveseats are a wonderful way to provide comfort and style.
- We have on-staff designers: When you work with us, you gain access to professional designers who will work with you to analyze your space and make suggestions for your room.
- Loveseats are versatile: From living rooms to guest rooms and covered porches, loveseats are a versatile solution for comfortable seating.
Combine Comfort and Style With Living Room Loveseats
Share love in a comfortable seat with loveseats for your living room. INTERIORS HOME is ready to bring you the best of comfort and style — browse our loveseat collection today.














