Blanchard Fabric Chair
| Weight | 102 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 41 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Blanchard |
| Features | Fabric |
Blanchard Fabric Loveseat
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 66 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Blanchard |
| Features | Fabric |
Blanchard Fabric Sofa
| Weight | 151 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 86 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Blanchard |
| Features | Fabric |