EZ Motion Swivel Gliding Recliner
| Dimensions | 40 × 34 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline |
| Style | Transitional |
EZ1C00H Rocker Recliner with Nails
| Dimensions | 41 × 36 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Leather, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
EZ200 Rocker Recliner
| Dimensions | 41 × 38 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Recline, Rocking |
| Style | Transitional |
EZ5H00 Rocker Recliner
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Recline, Reclining Furniture |
| Style | Transitional |
EZ5H00 Swivel Gliding Recliner
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Glider, Recline, Reclining Furniture |
| Style | Transitional |
EZ6X00 Minimum Proximity Recliner
| Dimensions | 38 × 32 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline |
| Style | Transitional |
EZ6X00 Swivel Gliding Recliner
| Dimensions | 38 × 32 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Glider, Reclining, Swivel, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
EZ9K00H Rocker Recliner
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Recline, Reclining Furniture |
| Style | Casual, Transitional |
Gemini – Capri Silver Power Lift Recliners With Articulating Headrest
| Dimensions | 38 × 31.5 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Transitional |








