Gemini – Heather Manual Swivel Glider Recliner
| Dimensions | 35 × 31.5 × 42.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Beige |
| Features | Fabric, Manual Recline, Swivel |
| Style | Transitional |
Refined Fabric Power Swivel Gliding Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Weight | 172 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 39 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Refined |
| Features | Cupholders, Fabric, Power, Power Headrest, Swivel |
Refined Fabric Swivel Gliding Recliner
| Weight | 176 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 39 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Refined |
| Features | Cupholders, Fabric, Swivel |
Refined Hickory Leather Perfect Match Power Swivel Gliding Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Weight | 172 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 39 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Collection | Refined |
| Features | Cupholders, Leather, Power, Power Headrest, Swivel |
Refined Leather Power Swivel Gliding Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Weight | 172 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 39 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Refined |
| Features | Cupholders, Leather, Power, Power Headrest, Swivel |
Refined Leather Swivel Gliding Recliner
| Weight | 176 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 39 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Refined |
| Features | Cupholders, Leather, Swivel |
Refined Pearl Fabric Perfect Match Swivel Gliding Recliner
| Weight | 165 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 39 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Refined |
| Features | Cupholders, Fabric, Swivel |
Corey Swivel Recliner
| Dimensions | 38 × 41 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Recline, Swivel |
| Style | Transitional |






