Maui Table Lamp
Call for Price
Terazi Solid Table Top and Terazi Base - T-4084A
Call for Price
Refined Pearl Fabric Perfect Match Swivel Gliding Recliner
"*" indicates required fields
Description
A more elevated recline experience, in 360 degrees. Refined is a medium-sized option that provides ample space to kick back in cloud-soft comfort, with an innovative recline system and full 360 degree swivel. Relaxation of the future, complete with pop-out cupholders to hold your favorite beverage, the Refined Swivel Gliding Recliner has everything you need for elevated relaxation.
Features
| Cupholders | Yes |
|---|---|
| Swivel | Yes |
| Fabric | Yes |
Product Details
| Collection | Refined |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Stocked Cover Options | 410-11 |
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 25.710 |
| Carton Weight | 165.000 lb |
| Product Weight | 165 lb |
Additional information
| Weight | 165 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 39 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Refined |
| Features | Cupholders, Fabric, Swivel |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.