
Holcroft Recliner
$1,129.99

Stressless® Sunrise (M) Classic Base Recliner with Ottoman
Call for Price
Stressless® Consul (M) Classic Base Recliner with Ottoman
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
SKU:
10050155919005
Category: Recliners
Tags: Cream, Customizable, Loading, Recliners, Reclining, Stressless
Description
Everybody deserves a soft place to land. Stressless Consul is a classic recliner. It fits easily into any home and will always give you a warm welcome. Like all other Stressless recliners, it contains the world renowned Stressless functionality and you become one with the chair the minute you sit down.
Product Details
| Size | Medium |
|---|---|
| Material | Loading |
| Color | Loading |
| Wood color | Black stain |
Additional information
| Dimensions | 27.95 × 29.92 × 39.37 in |
|---|---|
| Brand | Stressless |
| Color | Cream |
| Detail Color | Loading |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Stressless® Consul |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Davis Fabric Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Rocking |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.