Emerson Sofa
| Dimensions | 43 × 88 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Essentials Sofa 787850
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Beige, Tan |
| Features | Fabric, Nailheads, Wood |
| Style | Traditional |
Essentials Sofa 791050
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Beige, Brown |
| Features | Fabric, Nailheads, Wood |
| Style | Traditional |
EZ1C00 Double Reclining Sofa
| Dimensions | 41 × 81 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Power Recline |
| Style | Traditional |
EZ1C00 Double Reclining Sofa with Nails
| Dimensions | 41 × 81 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Nailheads, Power Recline |
| Style | Traditional |
EZ1C00H Double Reclining Sofa
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Customizable |
| Style | Casual, Transitional |
EZ1C00H Double Reclining Sofa with Nails
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Recline, Reclining Furniture |
| Style | Casual, Transitional |
EZ6D00R Double Reclining Sofa
| Dimensions | 40 × 89 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Recline |
| Style | Traditional |
EZ8K00 Double Reclining Sofa
| Dimensions | 40 × 86 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Leather, Recline |
| Style | Transitional |
EZ8K00H Double Reclining Sofa
| Dimensions | 40 × 86 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Leather, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
EZ9B00 Double Reclining Sofa
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline |
| Style | Transitional |
EZ9B00H Double Reclining Sofa
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline |
| Style | Transitional |













