Today’s Hours Getting Hours
Roxsburg 5′ x 7′ Rug
| Weight | 14.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.25 × 62 × 5.25 in |
| Color | Black/Gray, Multi, Natural, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Hand woven, geometric design in cream, gray, black and natural. 5mm pile. 3.25 – 3.75″ knotted tassel edge. Polyester/wool blend, backed with cotton. Spot clean only. Rug pad recommended. Due to the handcrafted nature of this product, some variation may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Middleburg 5’3″ x 7′ Rug
| Weight | 13.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.75 × 63.25 × 4.75 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Brown/Beige, Green, Multi |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven, abstract design in cream, tan, brown, spice, blue, teal, gray and charcoal. Indoor/outdoor safe. 3mm pile. Polyester/polypropylene blend, backed with polypropylene. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
Vestavia 5′ x 7′ Rug
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.25 × 60 × 5.25 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Multi, Yellow |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven high-low, abstract design in gold and shades of beige and gray. 10mm pile. Heat set polypropylene/polyester blend, backed with jute. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
Kilkenny 5’3″ x 7’3″ Rug
| Weight | 14.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 64 × 5.5 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Green, Multi |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven high-low, botanical design in cream, gold, sage and shades of gray. 9mm pile. Heat set polypropylene/polyester shrink yarn blend, backed with jute. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
Reedford Wall Art
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.75 × 52.75 × 42 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Brown/Beige, Multi |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of white, gray, pink, teal and navy. Framed gallery wrapped canvas. Hand painted embellishment. D-ring bracket for hanging. Hangs four ways. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Mauville 5′ x 7’10” Rug
Markita Wall Art
Saraland 5′ x 7’5″ Rug
| Weight | 19.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 × 60 × 5.75 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Brown/Beige, Multi |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven, faux faded medallion design in gold and shades of blue, beige and gray. 7mm pile. Polyester, backed with cotton. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
Villham Wall Art
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 50.25 × 73.5 × 2.25 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Metallic, Multi, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of black, white, gray, taupe and gold. Gallery wrapped canvas. Hand painted. D-ring bracket for hanging. Vertical and horizontal hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Mauville 7’10” x 10’4″ Rug
Petrica Wall Art
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51.38 × 75.5 × 3.25 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Multi, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of black, white, yellow and teal. Framed gallery wrapped canvas. Hand painted. D-ring bracket. Horizontal hanging only. Due to the nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Toksook 7’10” x 10’6″ Rug
| Weight | 27.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 93.5 × 7 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Multi, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven loop pile, high-low geometric design in cream, gray, taupe and blue. 9mm pile. 3″ braided tassel edge. Polypropylene, backed with latex. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
Tayah Wall Art
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51.13 × 75.5 × 2.25 in |
| Color | Black/Gray, Metallic, Multi, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Other, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of black, white, gray and gold. Framed gallery wrapped canvas. Hand painted. D-ring bracket for hanging. Vertical and horizontal hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Jerelyn 5’3″ x 7′ Rug
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 63 × 4 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Multi, Orange, White, Yellow |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven, abstract design in ivory, taupe, mustard, burnt orange and shades of blue. Indoor/outdoor safe. 2mm pile. Polyester/polypropylene blend, backed with latex. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
Weatheridge Wall Art
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.25 × 37 × 36.25 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Brown/Beige, Green, Multi |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Series Features | Abstract landscape design in shades of gray, blue, green, brown and gold. Gallery wrapped canvas. Hand painted embellishment. D-ring bracket for hanging. Hangs four ways. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Discover Unbeatable Deals: Explore Interiors Home Outlet Center
For those looking for discounted designer treasures in the Lancaster or Central PA region, your search ends here at INTERIORS HOME Outlets, conveniently located within our showrooms. Discover an expansive array of furniture and mattresses, up to 70% every day. Every item is in-stock and ready to welcome home with our quick delivery service!
Explore our exclusive designer-inspired Room Packages featured within each Outlet. Effortlessly refresh any space with our curated furniture sets designed for your living, bedroom, or dining areas.













