Today’s Hours Getting Hours
Bellaby 60″ TV Stand
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.5 × 66.25 × 5.5 in |
| Color | White, Whitewash |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Wispy white finish over replicated Oak grain with authentic touch. Cases feature handles in a brushed nickel colored finish with black hang up. The EW0331-268 is compatible with the W101-101 LED fireplace insert. TV stand (268) and piers (124) include an adjustable/removable shelf. Assembly required. |
| Brand | Ashley Furniture |
Kanwyn End Table
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.88 × 28.38 × 12.38 in |
| Color | White, Whitewash |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Made with veneers and select hardwood solids in a distressed whitewashed finish. Simple Farmhouse design with a lower shelf on all tables. Large scale cocktail ottoman features a cushioned top with button tufted light brown faux leather cover and nail head trim. Drawer storage in end table features a round metal knob with a dark gray pewter color. |
| Brand | Ashley Furniture |
Kanwyn Upholstered Ottoman Coffee Table
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43.25 × 43.25 × 10.25 in |
| Color | Brown/Beige, White, Whitewash |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Series Features | Made with veneers and select hardwood solids in a distressed whitewashed finish. Simple Farmhouse design with a lower shelf on all tables. Large scale cocktail ottoman features a cushioned top with button tufted light brown faux leather cover and nail head trim. Drawer storage in end table features a round metal knob with a dark gray pewter color. |
| Brand | Ashley Furniture |
Kanwyn Coffee Table
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.75 × 53.5 × 11.25 in |
| Color | White, Whitewash |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Made with veneers and select hardwood solids in a distressed whitewashed finish. Simple Farmhouse design with a lower shelf on all tables. Large scale cocktail ottoman features a cushioned top with button tufted light brown faux leather cover and nail head trim. Drawer storage in end table features a round metal knob with a dark gray pewter color. |
| Brand | Ashley Furniture |
Kanwyn Sofa Table
| Weight | 68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 52.75 × 12.5 in |
| Color | White, Whitewash |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Made with veneers and select hardwood solids in a distressed whitewashed finish. Simple Farmhouse design with a lower shelf on all tables. Large scale cocktail ottoman features a cushioned top with button tufted light brown faux leather cover and nail head trim. Drawer storage in end table features a round metal knob with a dark gray pewter color. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bellaby 63″ TV Stand
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 66 × 28.5 in |
| Color | White, Whitewash |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Wispy white finish over replicated Oak grain with authentic touch. Handles in a brushed nickel colored finish with black hang up. The W331-68 is compatible with the W100-02, 101 LED fireplace insert. Entertainment piers feature open glass shelving for display with display light and doors for storage. Doors on the entertainment piers and TV stand have adjustable shelves. TV stand features crossbuck details on the doors. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bernadate Floor Lamp
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.25 × 19.13 × 20.38 in |
| Color | White, Whitewash |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Resin |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Whitewash finished floor lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. Matching table lamp – L235344. |
| Brand | Ashley Furniture |
Discover Unbeatable Deals: Explore Interiors Home Outlet Center
For those looking for discounted designer treasures in the Lancaster or Central PA region, your search ends here at INTERIORS HOME Outlets, conveniently located within our showrooms. Discover an expansive array of furniture and mattresses, up to 70% every day. Every item is in-stock and ready to welcome home with our quick delivery service!
Explore our exclusive designer-inspired Room Packages featured within each Outlet. Effortlessly refresh any space with our curated furniture sets designed for your living, bedroom, or dining areas.






